Младен Маринов изригна срещу Рашков: Върнаха МВР в най-мракобесните времена на ДС

Без данни за престъпления се изпълняват политически поръчки, гневи се бившият вътрешен министър

У нас
17:31 - 01 Юли 2021
2190
Младен Маринов изригна срещу Рашков: Върнаха МВР в най-мракобесните времена на ДС

„За съжаление, за по-малко от 50 дни върнаха МВР в най-мракобесните времена на комунистическата Държавна сигурност“, написа във фейсбук бившият вътрешен министър Младен Маринов.

Така той защити своя колега Христо Терзийски по повод обвиненията на шефа на МВР Бойко Рашков, че уговаря 15 000 македонци с български паспорти да гласуват на изборите.

Според Маринов основните методи, с които работи служебното политическо ръководство на министерството, „са доносите, клеветите и заклеймяването на "враговете на народа".

„Презумцията за законност в МВР вече не съществува. Без доказателства, без данни за престъпления се изпълняват политически поръчки с една единствена цел - да бъде окалян опонентът, а почтените колеги да бъдат "хвърлени на кучетата", обобщи Младен Маринов.