Нашите със силен старт в квалификациите и надежда за класиране

У нас
13:18 - 11 Септември 2019
1730

Младежките национали тръгнаха обнадеждаващо в квалификациите за Евро 2021. Снощи командата ни до 21 години взе точка от силния отбор на Русия с нулево равенство на стадион „Славия”, а дни по-рано разби Естония с 4:0 като гост.

Тимът на Александър Димитров стоя стабилно през целия мач срещу коравите руснаци и имаше няколко добри ситуации за гол. Пропуски обаче направиха нападателите Калоян Кръстев през първото полувреме и Кун Теменужков към края на мача. В 87-ата минута руснаците останаха с човек по-малко на терена, след като Игнатиев получи директен червен картон за удар с лакът. Малкото време докрая обаче не стигна за победен гол на нашите и резултатът остана 0:0.

Така в група 5 след изиграването на първите два кръга България се нареди на второ място с 4 точки, а лидер е Полша с две победи от два мача. Според регламента за шампионата в Унгария и Словения догодина се класират победителите от деветте групи, плюс най-добрият втори. Останалите осем подгласници играят плейофи за последните четири места.

Следващият мач на младежите на България от европейските квалификации е на 11 октомври срещу Сърбия в София, а четири дни по-късно гостуваме на Латвия.

България - Русия 0:0

България: Даниел Наумов, Иван Турицов, Петко Христов, Алекс Петков, Митко Митков, Мартин Минчев (46 - Валентин Антов), Лъчезар Котев, Илия Юруков (90 - Доминик Янков), Станислав Иванов (84 - Кун Теменужков), Тонислав Йорданов (62 - Здравко Димитров), Калоян Кръстев.

Русия: Александър Максименко; Никита Калугин, Игор Дивеев, Роман Евгениев, Данил Степанов; Иван Обляков, Наил Умяров, Константин Кучаев (46 - Даниил Лесовой), Николай Расказов; Александър Ломовитски (90 - Вячеслав Грулев); Фьодор Чалов (64 - Иван Игнатиев)

Стадион: "Славия", 1500 зрители