ММА шампион преби почти до смърт младеж в София
Валентин Бенишев се подразнил, че не може да паркира

Европейският шампион по бойно самбо Валентин Бенишев е задържан, след като е пребил почти до смърт 23-годишен младеж при спор за паркомясто в столичния "Студентски град".
32-годишният Бенишев, който е и шампион по ММА, искал да паркира колата си пред клуб в Студентски град.
При маневрата обаче направил забележка и налетял на бой на друг шофьор. Причината била, че автомобилът на 23-годишния водач пречел на ММА боеца да паркира.
При последвалия скандал нападнатият младеж извадил газов пистолет, за да се защити, но не произвел изстрел. Това предизвикало агресията на Бенишев, който пребил жестоко опонента си. Очевидци на побоя подали сигнал на тел. 112, а пристигналият патрул на Седмо РПУ задържал бияча.
Пребитият млад мъж е транспортиран в УМБАЛ "Света Анна" с опасност за живота.
Валентин Бенишев е роден на 9 май 1992 г. През 2016 година той става европейски шампион и световен вицешампион по бойно самбо. Широката му популярност обаче идва след успехи в смесените бойни изкуства (ММА), където няма загуба.
Валентин Бенишев