Мо Салах е петият най-резултатен на "Олд Трафорд"

Класацията е от 2021-а насам

17:36 - 02 Септември 2024
633

Мохамед Салах направи поредния си силен мач за Ливърпул срещу Манчестър Юнайтед при успеха с 3:0 на “Олд Трафорд” в неделя.

Египтянинът асистира за двата гола на Луис Диас през първото полувреме, след което оформи крайния резултат в началото на втората част.

Салах вече е участвал в 18 гола във Висшата лига срещу “червените дяволи” - 12 гола и 6 асистенции, като 10 от попаденията са на “Театъра на мечтите”. Във всички турнири той има 15 гола срещу Юнайтед.

Оказва се, че Салах е 5-ият най-резултатен футболист на “Олд Трафорд” от януари 2021 г.  с 10 попадения.

Повече голове от него на домакинския стадион на Манчестър Юнайтед имат само Маркъс Рашфорд (31), Бруно Фернандеш (29), Кристиано Роналдо (17) и Скот МакТомини (13). Антони Марсиал има равен брой голове със Салах.