Мо Салах и компания на 1/8-финал за Купата на Африка

Нигерия също е във фазата на елиминациите след минимален успех над Гвинея

12:49 - 27 Юни 2019
2113

Египет се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Африканските нации, след като победи ДР Конго с 2:0 в двубой от група А на турнира.

Головете за успеха реализираха Ел Мохамади и Мохамед Салах през първата част на двубоя - съответно в в 25-та и 43-та минути.

Конгоанците на два пъти удариха гредите.

В другия мач от група А отборите на Уганда и Зимбабве завършиха 1:1, като резултатът също беше оформен през първото полувреме.

Емануел Окви реализира за Уганда в 12-та минута, а Кама Билиат в 40-та спаси точката за Зимбабве.

Един от основните фаворити - Нигерия, също си осигури място на 1/8-финалите в турнира за Купата на Африка.

Орлите победиха Гвинея с 1:0 в група В.

Звездата на гвинейците Наби Кейта изигра първата си среща след лечението на аддукторен проблем, но след като получи няколко удара от защитниците, напусна терена в 70-та минута.

И само три минути по-късно тимът му инкасира единствения гол, дело на Кенет Омеруо.