Мощните сръбкини спряха България на Евроволей 2019

"Лъвиците" загубиха 0:3 на четвъртфиналите, опънаха се на шампионките само в последния гейм

18:41 - 04 Септември 2019
2465

Женският национален отбор на България по волейбол загуби с 0:3 гейма от силния тим на Сърбия в четвъртфинален мач от Евро 2019. „Лъвиците” играха храбро в зала „Ататюрк” в Анкара, но действащите европейски и световни шампионки бяха твърде добри и продължават в топ 4.

Сръбкините взеха първите две части със солидна преднина - 25:19 и 25:18. Третият сет се оказа най-равностоен и интригуващ, като българките имаха гейм бол при 26:25, но не успяха да го реализират. Така с три поредни точки Сърбия затвори мача на 3:0 и продължава да защитава европейската си титла.

България пък може да се похвали, че стигна за първи път до осемте най-добри отбора в Европа при жените от десет години насам.

Шампионките очакват на полуфиналите победителя от 1/4-финалния сблъсък между Италия и Русия, които играят по-късно тази вечер в Лодз (Полша). Полуфиналната среща ще бъде в събота (7 септември), от 17:00 часа българско време в Анкара.

Снимка: volleyball.bg