Над 20 000 гледат легендите на "Селтик" и "Борусия" (Дортмунд)

Футбол
18:26 - 26 Май 2024
2232

Легендите на "Селтик" победиха тези на "Борусия" (Дортмунд) с 4:2 на "Селтик Парк" в благотворителен мач за фондацията на шотланския клуб. Над 20 000 си купиха билети за двубоя.

Бившият капитан на националния отбор и "Селтик" Стилиян Петров изигра целия двубой за разлика от останалите си съотборници. "Показа, че може да играе на ниво, въпреки че е 44 години", възкликна коментаторът на двубоя.

Пол Ламбърт изигра по едно полувреме за двата отбора с малко хокейни смени. Преди мача Брендън Роджърс и Джеймс Форест изнесоха шампионската купа и купата на Шотландия, след като клуба направи дубъл през сезона.

Йоргос Самарас и Гари Хупър изведоха шотландците напред с 2:0 преди Давид Одонкор да намали. Хупър обаче направи 3:1 преди почивката.

Блашиковски намали 2:3 в 87-ата минута, но Чарли Малгрю вкара 40 секунди преди края за 4:2.