Най-малко три жертви на наводненията в Гърция

Петима са удавените в Турция

Новини
16:01 - 06 Септември 2023
2676
Най-малко три жертви на наводненията в Гърция

Най-малко петима души са загинали след проливните дъждове, предизвикали наводнения в северозападната част Турция, съобщи днес държавната телевизия ТРТ Хабер.

Трима души са загинали, а трима са в неизвестност в окръг Къркларели, Северозападна Турция, близо до границата с България и Гърция, след като къщи бяха наводнени снощи, съобщиха местни медии, цитирани от Ройтерс.

Още двама души са загинали, а 31 са ранени в кварталите "Башакшехир" и "Кючюкчекмедже" в европейската част на Истанбул, уточнява БТА. На снимки се виждат силни проливни дъждове и как порои отнасят коли в северните квартали на мегаполиса.

Турският вътрешен министър Али Йерликая каза, че търсенето и спасителните операции продължават и обеща финансова подкрепа на семейства в засегнатите от наводнения райони.

В Истанбул за по-малко от шест часа паднаха около 125 литра валежи на квадратен метър, което е равно на цялото количество дъжд, падащо обичайно през септември, се посочва в съобщение от кабинета на валията на окръга.