Неизвестен урод отрови 20 кучета в Благоевград

Всички са кастрирани и маркирани, обезпаразитени и ваксинирани

Общество
09:43 - 23 Септември 2022
1687
Неизвестен урод отрови 20 кучета в Благоевград

Над 20 кучета и котки бяха намерени натровени в благоевградските квартали "Еленово" и "Орлова чука". Нехуманният акт е отпреди два дни. В социалните мрежи хората споделят, че глутниците заплашват майките с деца.

"Излизаме и виждаме труповете на 3 отровени кучета и едно коте, което беше стресиращо за всички, защото това са кучета, които се обгрижват от хората в блока, всички са кастрирани и маркирани, обезпаразитени и ваксинирани, от тях три бяха оперирани. Всички кучета имаха имена, едното от кучетата беше готово за осиновяване", заяви в "Денят започва" Валери Стоянов.

По думите му кучетата са натровени със силна отрова. Според Валери Стоянов това не е хуманен начин. Кучетата са замеряни с камъни и пръчки без причина, като никое от тях не е ухапвало човек.

От полицията заявиха за БНТ, че се води разследване, но все още не е ясно кой е отровил животните.