Нелеп рекорд в Бундеслигата

12:31 - 04 Април 2023
1753

Волфсбург не успя да победи Аугсбург последния кръг в Бундеслигата, завършвайки 2:2. В главно действащо лице на "Фолксваген Арена" се превърна капитанът на домакините Максимилиан Арнолд.

Халфът си вкара автогол още във втората минута, като така Аугсбург поведе в резултата.

В 21-ата минута "вълците" получиха златен шанс да изравнят, след като получиха дузпа. С нейното изпълнение се нагърби Арнолд, но пропусна от бялата точка и се наложи тимът му да изравнява с късни попадения на Джанлука Валдшмидт и Феликс Нмеча.

По този начин Арнолд стана едва третият футболист в историята на германския футболен елит, който е пропуснал дузпа и си е вкарал автогол в рамките на един мач.

Преди това същият карък са имали Щефан Кунц през 1991 г. и Марио Баслер през 2000 г.