Новак Джокович продължи със 100-процентовата си успеваемост срещу Монфиз

Рафаел Надал записа лека победа срещу Пабло Куевас на АТР Къп в Сидни

16:17 - 06 Януари 2020
2038

В ден №4 на ATP Cup Новак Джокович се изправи за 16-ти път в своята професионална кариера срещу Гаел Монфиз. И резултатът бе такъв, какъвто и в предишните 15 случая – победа за сърбина – 6:3, 6:2 за час и 32 минути игра.

Двубоят не бе толкова лесен за Ноле, колкото показва резултатът, след като в първия сет Монфис играеше по-успешно в сервис геймовете на съперника. Джокович обаче отрази 7 брейкбола, а в шестия гейм стигна до важния пробив.

Във втората част световният №2 отрази нови два брейкбола, а със серия от пет поредни гейма от 0:1 до 5:1 си осигури успеха.

Така той изравни сблъсъка между Сърбия и Франция, след като по-рано през деня Беноа Пер измъкна успеха срещу Душан Лайович след 6:2, 6:7, 6:4.

Мачът на двойки ще определи изхода от сблъсъка, който е ключов за първото място в групата.

В същото време Испания си осигури нова победа след успехи на сингъл срещъу Уругвай. Първо Роберто Баутиста Агут се справи с 6:1, 6:2 срещу Франко Ронкадели, а след това Рафа Надал победи с лекота Пабло Куевас – 6:2, 6:1.

Така след два дни Испания ще излезе в директен сблъсък за първото място срещу отбора на Япония, който също има две победи.

По-рано през деня Хърватия стигна до успех с 2:1 над Полша. Ракета №1 на поляките Хуберт Хуркач се справи за пореден ден прекрасно, побеждавайки с 6:2, 6:2 Борна Чорич. Преди това обаче Марин Чилич се справи с правещия дебют на ниво АТР Каспер Жук с 7:6(8), 6:4, а след това хърватите надделяха и при двойките.

В другия мач от групата Австрия се реваншира за загубата си с 0:3 като постигна успех над Аржентина. Денис Новак постигна изненадващата победа над Гидо Пеля в сблъсъка на вторите ракети след невероятен обрат – 0:6, 6:4, 6:4. След това пък Доминик Тийм записа първа победа на ATP Cup – 6:3, 7:6 над Диего Шварцман.

Победа и за тима на Южна Африка след категоричното 3:0 над Чилич, което запазва шансовете за продължаване на Кевин Андерсън и компания.