Новият шеф на полицията в Пловдив: Продължаваме работата

Новини
09:59 - 27 Март 2025
1313
Новият шеф на полицията в Пловдив: Продължаваме работата

В същата посока продължава работата на пловдивската дирекция на МВР, след като тази сутрин ръководството ѝ бе поето от старши комисар Станимир Калоферов.

Това увери самият той, след като зам.-главният секретар Мирослав Рашков и зам.-министърът на вътрешните работи Любомир Йосифов го представиха пред състава.

"Ще има приемственост и ще продължа това, което е постигнато от господин Георги Машонов", каза Калоферов. Той заяви, че целите са да се върви в зададената посока от ръководството на министерството. "Това е борбата с наркоразпространението, с битовата престъпност, да има повече присъствие в малките населени места", заяви новият директор. Той посочи и пътния травматизъм, при който Пловдивска област е на първо място. 

Старши комисар Станимир Калоферов беше категоричен, че всяка една от дейностите на МВР е важна, защото е от полза на обществото и осигурява реда и спокойствието. Добави, че все още не може да каже дали ще има промени в ръководството на дирекцията.

"Това е служител с дългогодишен опит, който се надяваме, с помощта на екипа, да продължи и надгради постигнатото от господин Машонов", каза Мирослав Рашков и благодари на предишния директор. Той също беше на представянето на наследника си. 

Станимир Калоферов в започнал в системата на МВР от сержант, след това е бил начело на Икономическа полиция в Пазарджик, както и зам.-директор там. Бил е директор и на полицейското училище.