Мачът е от 9-я кръг на Първа лига

Футбол
18:02 - 18 Октомври 2020
1797

Ботев Враца и ЦСКА 1948 завършиха при резултат 0:0 в мач от 9-я кръг на Първа лига.

Още в началото на първата част гостите имаха преимущество по отношение на контрола върху топката. След динамичното начало на срещата, разиграванията се позиционираха главно в центъра на терена. В 23-та минута Лазар Марин направи пробив в наказателното и подаде на Сашо Александров, който отправи изстрел, с който не намери очертанията на вратата. В 25-та минута дойде най-чистата ситуация през първото полувреме за домакините. Даниел Наумов излезе извън наказателното си поле, за да изчисти дълъг пас и игра с глава. Том направи прехвърлящ удар, който обаче излезе в аут. В 32-та минута Ботев Враца сформира атака на върха, на която се оказа Том, но ударът отново не затрудни Наумов. В 35-та минута Лазар Марин отправи изстрел, който бе уловен от Красимир Костов, въпреки че вратаря на врачани първоначално да изпусна топката.

Втората част започна с удар на Серкан Юсеин, но топката излезе в аут. В 50-та минута Христо Златински се опита да открие резултата, но топката не намери вратата. В 52-та минута се разигра драма на терена, защото от Ботев Враца имаха претенции за дузпа. Симеон Петров извърши нарушение срещу Даниел Генов и той падна в наказателното поле. Ситуацията беше спорна също и поради факта дали нарушението не започва извън наказателното поле. Съставът на домакините наобиколи главния съдия Железов, но той даде знак играта да продължи. В 63-та минута гостите пропуснаха най-чистото си положение в срещата. Андон Гущеров опита удар от далечна дистанция, но той премина покрай гредата и излезе в аут. В 70-та минута Лазар Марин преодоля Атанас Зехиров, но защитникът на врачани задържа с ръце своя опонент и предодврати опасността за гол. Главният съдия не видя ситуацията и не отсъди нарушение на границата на наказателното поле в полза на гостите.