Обиди и шамари в "Майчин дом": Насилвана ли е бременна, докато ражда?

Обиди, шамари и грубо отношение. За раждане в такива условия в болница „Майчин дом“ сигнализира млада жена. По думите ѝ шамарът е получен от акушер-гинеколожка след дълги молби за поставяне на упойка.
Младата майка допълва, че е трябвало да ражда на кушетка и че към нея са отправени квалификации като „неспособна да ражда“. Жената и детето ѝ вече са добре.
Изпълнителна агенция "Медицински надзор" започва проверка по случая.
„Не е това начинът, защото за момент си мислех - те сигурно искат да ме мотивират. Представих си колко жени в момента раждат и сигурно им е трудно и на тях като работещи. Това е най-магичният момент за всяка жена и последното, което жена иска да чуе, е колко неспособна е и да усети шамара през лицето“, разказва Антония Андонова.
От „Майчин дом“ заявиха за Би Ти Ви, че жената не е сигнализирала в болницата. Ръководството се самосезира и извършва вътрешна проверка.
Акушер-гинеколожката сама е поискала да бъде проверена от „Медицински надзор“. Планира да се обърне и към Столичната лекарска колегия. Тя ще потърси правата си по съдебен ред.
По мнение на целия дежурен екип „раждането е било в пълно съответствие с действащия стандарт по акушерство и гинекология“.