Окръжният съд промени мярката за неотклонение на Кирил Гочев
Окръжният съд в Русе днес определи по-лека мярка за неотклонение на 19-годишния Кирил Гочев – шофьора на лекия автомобил, замесен в инцидента, довел до побоя над директора на ОДМВР–Русе, ст. комисар Николай Кожухаров.
Вместо „домашен арест“, постановен по-рано от Апелативния съд във Велико Търново, младежът вече ще бъде с мярка „подписка“, предава репортер на Информационна агенция АНОНС.
Гочев е обвинен в хулиганство, след като при инцидент е нанесъл телесна повреда – Георги Димитров. Случаят започнал, когато Димитров направил забележка за рисково шофиране, а реакцията на обвиняемия прераснала в словесен и физически конфликт, придружен с обиди и заплахи към полицай, легитимирал се на място.
По време на заседанието защитата на Гочев поиска от съда да промени мярката му в по-лека, аргументирайки се, че младежът няма как да влияе на свидетели или да извърши ново престъпление. Адвокат Георги Георгиев изтъкна, че Гочев, който е и сирак, живее скромно и разчита на помощ от близки и приятели, като изразява желание да започне отново работа и да се издържа самостоятелно.
