Олимпик Марсилия не се възползва от грешката на ПСЖ

Южняците се издъниха у дома срещу непретенциозния Клермон

12:15 - 21 Февруари 2022
1132

Олимпик Марсилия допусна огромна издънка, след като загуби с 0:2 домакинството си на Клермон от 25-ия кръг на Лига 1.

По този начин водения от Хорхе Сампаоли тим не се възползва от грешката, която Пари Сен Жермен направи срещу Нант в събота.

Клермон поведе в резултата в 13-ата минута с гол на Мохамед Байо.

Пред Ченгиз Юндер се откри много добра възможност в 30-ата минута, но ударът му бе блокиран от защитник на гостите.

Матео Гендузи падна в наказателното поле на Клермон в 38-ата минута и имаше претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Дмитри Пайе бе много близо до това да изравни резултата в 39-ата минута, но Джоко демонстрира страхотен рефлекс и успя да спаси.

Марсилия започна силно второто полувреме и в 57-ата минута Валентин Ронжие отправи много хубав изстреля от границата на наказателното поле на Клермон, но Джоко отново се намеси, избивайки в корнер.

Ронжие направи нов сериозен пропуск пред вратата на Клермон в 75-ата минута.

Клермон отбеляза втори гол в 85-ата минута, а негов автор бе Джим Алевина.

Олимпик Марсилия остава на второ място с 46 точки, но вече е само на една пред третия Ница, а ПСЖ е лидер с 59 точки. Клермон постигна много важна победа в битката за оцеляване. Тимът е петнадесети с 27 точки и е на шест точки от зоната на изпадащите.