Орлите клъвнаха Юнайтед в последната минута

Вегхорст с разочароващ дебют, Каземиро аут за дербито с Арсенал

04:20 - 19 Януари 2023
3866

Манчестър Юнайтед завърши наравно 1:1 в гостуването си на Кристъл Палас в отложен мач от 7-ия кръг в Премиър лийг.

“Червените дяволи” излязоха напред в края на първата част след попадение на Бруно Фернандеш (43’), но Майкъл Олис (90’) възстанови равенството след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Другото голямо разочарование за Ерик тен Хаг бе петия жълт картон на Каземиро, който няма да е на разположение за двубоя срещу Арсенал в неделя.

Титуляр за гостите на върха на атаката направи Ваут Вегхорст, който обаче не впечатли и бе заменен през второто полувреме.

По този начин Крисъл Палас прекъсна серията на “червените дяволи” от пет последователни успеха в Премиър лийг и взе важна точка, след като бе записал четири загуби в същия период.

От своя страна момчетата на Ерик тен Хаг се изравниха по точки с втория Манчестър Сити, но са и с мач повече от “гражданите”, които утре се изправят срещу Тотнъм.

Манчестър Юнайтед пък ще има трудната задача да гостува на водача в класирането Арсенал в неделя.