Откриха в морски контейнер в Бургас контрабандни енергийни напитки (СНИМКИ)

Стоката е пристигнала от Виетнам

Общество
12:56 - 24 Юни 2026
946
Откриха в морски контейнер в Бургас контрабандни енергийни напитки (СНИМКИ)

Митничари спипаха голямо количество контрабандни енергийни напитки в Бургас, съобщиха от Агенция "Митници".

Стоките са пристигнали с морски контейнер от Виетнам и са декларирани като безалкохолни газирани напитки.

Служителите на Митнически пункт Пристанище Бургас-Център установяват, че 1350 кашона от декларираните газирани напитки в контейнера съдържат 55 800 потребителски опаковки енергийни напитки с лого на защитена търговска марка.

Те са иззети. За случая е уведомен притежателят на търговската марка, който официално е потвърдил, че енергийните напитки са произведени в нарушение на неговите права.

Стоките подлежат на унищожаване, което ще се извърши под митнически контрол, като разходите са за сметка на притежателя на търговската марка.