ОТВРАТИТЕЛНО: Преподаватели изнасилвали ученици в продължение на десетилетия

Преподаватели в елитно училище-интернат е изнасилвало момчета в продължение на десетилетия. Травмите, които са нанесли педагозите на учениците си са толкова големи, че някои от тях се самоубиват и търсят лечение в „психиатрична болница“ след мъчението, което са преживели.
Между 1957 и 2004 г. много деца искаха да влязат в елитното училище-интернат „Нотр Дам дьо Бетарам“ във Франция. Но когато стигнаха там, почти веднага осъзнаха грешката си. Момчетата бяха изнасилвани, бити и малтретирани там в продължение на десетилетия. Ужасяващата история на френското училище ще бъде публикувана в „Guardian“. Един от учениците, Паскал Жели, сподели спомените си с журналисти.
Жели е един от група бивши ученици от частното католическо училище „Нотр Дам дьо Бетарам“, чиито истории за насилие, изнасилвания и сексуални посегателства разкриха това, което се смята за най-големия скандал с училищно насилие във френската история.
Общо 200 дела са заведени между 1957 и 2004 г., обвиняващи свещениците и персонала на Бетарам във физическо или сексуално насилие. Деветдесет от жалбите твърдят за сексуално насилие или изнасилване. Две жалби доведоха до повдигане на обвинения срещу бивш лидер за предполагаемо сексуално насилие над непълнолетно лице през 2004 г. и за предполагаемо изнасилване на непълнолетно лице между 1991 и 1994 г. Той беше задържан под стража в очакване на разследване.
"Бетарам беше като рай за сексуални хищници и тези от нас, които бяха сексуално малтретирани или изнасилени, често имаха същия профил: уязвими деца с разделени или починали родители“, казаха жертвите в съдебни заседания.