Параспортисти се състезаваха в Бургас

Бадминтон, вдигане на тежести и плуване са част от спортовете, в които хората в неравностойно положение премериха сили

14:11 - 27 Юни 2019
3280

55 параспортисти от 8 клуба се включиха в националното състезание за хора с увреждания, което се проведе в спортна зала „Никола Станчев“ в Бургас. В продължение на два дни състезателите мериха сили в дисциплините плуване, вдигане на тежести и бадминтон.

В отборното класиране по плуване на първо място се класира съставът на „Тракия“ – Пловдив с 18 точки, следван от „Никея“ – 16 точки, и бургаския „Джавелин“ – 15 точки.

В надпреварата по вдигане на тежести на първо място се класираха домакините от „Джавелин“, следвани от „Тракия“ и „Атлетик – НСА“. В турнира по бадминтон на първо място завърши „Тракия“ – Пловдив с 31 точки, следван от „Джавелин“ – Бургас – 23 т., и „Сини камъни“ – Сливен – 22 т.

Организатори на надпреварата са Българската параолимпийска асоциация и Община Бургас. Състезания от този тип предлагат отлична възможност за обмяна на опит както за спортно- технически въпроси, така и за всичко, свързано с ежедневието на хората с увреждания.