Парламенът дава луди пари за бензин
Народното събрание ще похарчи 1,11 млн. лв. за служебните коли, които ползват депутати и чиновници

Народното събрание предвижда да похарчи 926 хиляди лева без ДДС за покупката на гориво. Това става ясно от обществена поръчка с три различни позиции, публикувана от администрацията на парламента. С добавянето на налога сумата стига над 1,11 млн. лв.
С 666 хил. лв. без ДДС от сумата ще бъдат поръчани 250 хиляди литра бензин и дизел, включително и такъв с добавки, за нужни за автопарка на НС.
Става дума за служебните коли, които ползват депутати и чиновници, както и служителите на почивната база на НС във Велинград. Доставките са за година.
Така сметките показват, че колите на НС всеки месец харчат близо 21 хиляди литра гориво. В процедурата е предвидена и покупката на 10 хил. л гориво за отопление за почивната база във Велинград. За това са заделени 30 хиляди лв. без ДДС.
С други 200 хиляди ще се купят 100 хиляди нормални кубически метра компресиран природен газ в бутилки, пак за отопление на базата във Велинград.