Пеевски не се отказва, иска комисия "Сорос"

Фондацията “Институт Отворено общество” съществува в България от 1990-та година

Политика
08:01 - 07 Февруари 2025
1908
Пеевски не се отказва, иска комисия "Сорос"

От ДПС – Ново начало отново ще внесат в Народното събрание решение за създаване на временна комисия за установяването на факти и обстоятелства, свързани с дейността на Джордж Сорос и Александър Сорос и техните фондации, които финансират български физически и юридически лица и неправителствени организации, както и установяване на свързаността им с политически партии, магистрати, образователни институции, медии, бизнес структури и органи на държавна власт.

Комисията трябва да проучи действащата от 1990-та година мрежа от лица и структури, изградена около основната фондация на Сорос “Институт Отворено общество”.

Припомняме, че в сряда Народното събрание не подкрепи предложението на санкционирания за корупция от САЩ и Великобритания лидер на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски за създаване на парламентарна комисия, която да разследва влиянието на американския милиардер и филантроп Джордж Сорос в България. Името на Сорос от години се използва като нарицателно от политически сили и висши представители на властта, когато искат да оправдаят критики срещу себе си.

"Ако сега се уплашат и не го направят, когато дойда на власт, ще изхвърля брутално тези организации от България", закани се санкционираният от САЩ и Великобритания лидер на ДПС - Ново начало Делян Пеевски пред медиите в парламента във връзка с предложението за временна комисия срещу Джордж Сорос.