Перник скърби за любим училищен директор

На 76 години почина емблематичния бивш шеф на професионалната строителна гимназия Самуил Шейнин

Новини
15:20 - 26 Юни 2026
840
Перник скърби за любим училищен директор

На 76 години почина емблематичния бивш шеф на професионалната строителна гимназия в Перник /ПГТС „Арх. Йордан Миланов”/ Самуил Шейнин. Той бе един от най-колоритните и запомнящи се директори на пернишки училища в прехода.

Шейнин вдигна високо летвата с изключителната си енергичност, работоспособност, динамичност и не на последно място с генерирането на всевъзможни идеи по време на своята дългогодишна управленска дейност. 

Той се пенсионира през 2016 година. По време на своята активна дейност е награждаван многократно за различни инициативи и постижения. Година преди да се оттегли от активна работа, той получава и наградата „Св. Иван Рилски”. Призът е учреден от Министерството на образованието през 2006 г., и се връчва за високи постижения и принос в развитието на образователното дело.

„Днес образователната общност загуби един от своите достойни лидери. Дългогодишен председател на Съюза на работодателите в системата на народната просвета в България, той посвети професионалния си път на каузата за развитието на българското образование и на утвърждаването на авторитета на училищните директори.“, написа във фейсбук Диян Стаматов - директор на 119. СУ "Академик Михаил Арнаудов" в София, бивш заместник-министър на образованието и науката и настоящ общински съветник в Столичния общински съвет.