Подробности за жертвите на кошмарното меле край Поморие
6-годишно дете бере душа
6-годишното дете е в изключително тежко състояние. Двете му баби също са в тежко състояние, а леля му към момента е пострадала, но няма опасност за живота й. Това е актуалната информация за кървавата катастрофа край Поморие от Пламен Николов, началник на Пътна полиция в Бургас.
„Неправилно изпреварване и висока скорост са причина за верижното меле край Поморие“, каза Николов.
„При изпреварването възниква ПТП. Изпреварваният автомобил след съприкосновение се завъртва и се удря в друг автомобил“, каза началникът.
„Двама са загиналите. На около 70 години са те“, заяви той.
„Четиримата пострадали са от другата кола, която е идвала насреща. Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни, а водачът е задържан. Той е на 28 години. Има нарушение за използване на телефон по време на шофиране и управление на автомобил без колан, както и за шофиране с превишена скорост“, каза Николов.
„Той посочва обстоятелства, които са в процес на заснемане“, уточни той.
По думите му виновният водач се е движил с висока скорост по първоначални данни. Ограничението на скоростта по отсечката е 90 км/ч.
Има образувано досъдебно производство.