Полицията проверява известен пловдивски лекар

Актуални новини
17:20 - 13 Май 2025
2368
Полицията проверява известен пловдивски лекар

Полицията извършва проверка в кабинета на пловдивски лекар, който бе обвинен за източване на Здравната каса. Към момента пред кабинета на д-р Велислав Николов все още има патрулка, като действията на униформените продължават. Все още не е ясно какво точно търсят служителите на реда и дали нещо са открили. 

За проверката потвърдиха за "Марица" от полицията, като посочиха, че на този етап няма как да се съобщят повече подробности. До момента няма задържан. 

Припомняме, че миналата година д-р Николов и още четирима лекари се сдобиха с обвинение от прокуратурата за източване на голяма сума от Здравната каса чрез фиктивни процедури, свързани с физиотерапия. Впоследствие бяха привлечени като обвиняеми и други лекари. 

Установено е, че за периода от 1 януари 2023 г. до 30 май 2024 г. общо над 150 пациенти са били преглеждани фиктивно и са им били извършвани фиктивно процедури по физиотерапия, за което НЗОК е платила на медицински център в "Кършияка", чийто управител е бил Найден Пъджев.   

Спрямо петимата обвиняеми първоначално бе взета мярка за неотклонение „задържане под стража“, която в хода на досъдебното производство бе изменена от съда в „парична гаранция“.