ПОЗОР! Грузия унизи клетниците на Ясен, Петров подаде оставка след резила в Разград!

02:11 - 06 Юни 2022
6245

Ясен Петров подаде оставка секунди, след като България допусна срамна загуба с 2:5 от Грузия в мач от Група 4 на Дивизия "С" на Лигата на нациите. Той сподели, че след тежкото поражение няма моралното право да остане начело на "лъвовете".

"Първо искам да благодаря на хората, които дойдоха - те не заслужаваха това, което видяха. Ясно е - нямам моралното право да остана. Ще се разделим, което е съвсем нормално. Поемам цялата отговорност.

Дано дойде друг човек, който да съумее да мотивира момчетата по най-добрия начин. Това е последният ми мач. Направихме много необясними грешки в защита. В един момент влязохме в мача, имахме шансове.

При 2:0 вкарваме гол, 40 секунди по-късно получаваме елементарен гол. Днес беше една от лошите вечери за българския футбол.

Извинявам се на всички, които гледаха тази продукция. Надявам се следващите мачове момчетата да се вдигнат и да покажат по-добра игра", сподели Петров.

Иначе националният отбор на България изживя една от най-тежките си футболни вечери в историята. “Лъвовете” изиграха много слаб мач и бяха тотално посрамени от съперника, който можеше да стигне и до по-изразителен резултат. В даденото от съдията продължение гостите пропуснаха и дузпа, а и имаха и още няколко положения.

За България реализираха Атанас Илиев и Илиян Стефанов, докато за гостите във вратата на Николай Михайлов вкараха Зурико Давиташвили, Буду Зивзивадзе, Квича Кваратскелия и Валери Казашвили. Също така Андреа Христов пък си вкара автогол.

Ясен Петров заложи на вратата на Николай Михайлов, а пред него в защита действаха Иван Турицов, Андреа Христов, Антон Недялков и Едисон Йорданов. В халфовата линия бяха Тодор Неделев, Ивайло Чочев, Георги Миланов и Кирил Десподов. В атака пък се заложи на Атанас Илиев и Мартин Минчев. В сравнение с мача с македонците имаше две промени в състава ни. Йорданов замени Петко Христов, което обуслави и вътрешна рокада. Недялков вместо на левия бек започна като централен защитник, а отляво бе именно Едисон. Другата промяна бе Минчев вместо Филип Кръстев.

Селекционерът на Грузия Вили Саньол заложи на схема с трима в защита пред вратаря Гьорги Лория - Давит Хочолава, Гурам Кашия и Отар Какабадзе. В халфората линия бяха Иракли Азарови, Ника Квеквескири, Гьорги Абуржаня, Соломон Квирквелия и голямата звезда Квича Кваратскелия. В атака бяха Зурико Давиташвили, подпомаган от Буду Зивзивадзе.

Срещата започна кошмарно и още в четвъртата минута гостите поведоха. Кваратскелия центрира към Зурико Давиташвили с глава прати топката в горния ъгъл на Николай Михайлов за 1:0 в полза на Грузия.

В 12-ата минута втори гол на съперника бе отменен заради засада. Буду Зивзивадзе бе изведен зад защитата и успя да преодолее Михайлов, но страничният съдия вдигна флага, а след това и ВАР потвърди решението му.

Три минути по-късно дойде и първата опасност в полза на България. Грешка при изнасянето на топката от страна на гостите позволи на Чочев да напредне и да подаде към Десподов на чиста позиция, но вратарят Лория излезе и блокира удара му.

В 31-ата минута Грузия отбеляза втори гол. Иракли Азаров бе изведен добре в наказателното поле и след рикошет в Андреа Христов топката посети за втори път мрежата на Михайлов. Българите имаха претенции към съдията, че преди атаката на гостите е трябвало да има нарушение срещу Георги Миланов, но реферът не обърна внимание, като дори показа жълт картон на Десподов за протести.

В следващите минути гостите продължиха да действат по-добре и на няколко пъти влязоха опасно в наказателното поле, а българските футболисти изглеждаха безкрайно объркани. В крайна сметка първите 45 минути приключиха с два гола аванс в полза на съперника.

На почивката Ясен Петров направи две смени, като в игра се появиха Петко Христов и Илиян Стефанов. Те се появиха на мястото на Едисон Йорданов и Георги Миланов.

Промените дадоха импулс на отбора ни и пет минути след началото на втората част България намали резултата. Турицов центрира отлично към Илиев, който с глава реализира.

Съвсем скоро обаче Грузия си върна аванса от две попадение. Отлична триходова комбинация остана неразгадана за българската защита и Зивзивадзе на празна врата направи 3:1 в полза на тима си.

В 58-ата минута дойде и четвърти гол във вратата ни. Кваратскелия се пребори с Турицов в наказателното поле и бранителят го събори. Реферът посочи бялата точка и от дузпата потърпевшият реализира, въпреки че Михайлов позна ъгъла на изпълнението, но не успя да спаси.

В 70-ата минута кошмарът стана още по-голям. Слисаната българска защита не успя да разгадае как Валери Казаишвили се оказа сам срещу опразнената врата в малкото наказателно поле и само чукна топката, за да я вкара за пети път в мрежата ни.

В 83-ата минута България стигна до второ попадение. След центриране от ъглов удар Илиев стреля с глава, но топката се удари в гредата. За щастие тя се насочи към Стефанов, който я довкара във вратата.

В даденото от съдията продължение Грузия получи правото да изпълни втора дузпа. Виктор Попов докосна с ръка едно центриране в наказателното поле и след преглед от ВАР арбитърът посочи бялата точка. Ника Квиквескири обаче бе "снизходителен" и нацели гредата, за да спести още един пирон на унижението за българския отбор.

Така България до голяма степен загуби шансовете си да гони първата позиция в групата на Лигата на нациите. Към момента нашите са с една точка след първите два мача, докато Грузия е с шест. Северна Македония пък е втори с четири. На дъното е Гибралтар без актив.

БЪЛГАРИЯ: 13. Николай Михайлов, 2. Иван Турицов, 3. Андреа Христов, 14. Антон Недялков, 12. Едисон Йорданов, 8. Тодор Неделев, 18. Ивайло Чочев, 17. Георги Миланов, 11. Кирил Десподов, 19. Мартин Минчев, 9. Атанас Илиев

Резерви: 1. Светослав Вуцов, 22. Иван Дюлгеров, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Филип Кръстев, 5. Виктор Попов, 7. Георги Костадинов, 10. Георги Минчев, 15. Петко Христов, 16. Кристиян Малинов, 20. Андриан Краев, 21. Доминик Янков, 22. Илиян Стефанов

ГРУЗИЯ: 1. Лория, 3. Хочолава, 4. Кашия, 2. Какабадзе, 15. Азаров, 16. Квеквескири, 6. Абружаня, 5. Кверквелия, 7. Кваратскелия, 18. Зивзивадзе, 9. Давиташвили

Резерви: 12. Мамардашвили, 17. Купатадзе, 8. Казаишвили, 10. Китеишвили, 11. Лобжанидзе, 13. Кобахидзе, 14. Гиорбелидзе, 19. Алтунашвили, 20. Мамучашвили, 21. Гвилия, 22. Микаутадзе, 23. Двали