Приятелка на близнака Валентин от Цалапица: Той и брат му Борислав са пребили младеж , счупили му носа
От трите мобилни телефона, които експертите са проверили по случая с убийството на Митко, са изтрити видеосъобщенията, данните и текстовите съобщения
Нови двама свидетели бяха разпитани по делото за убийството в Цалапица.
Експерти съобщиха, че от трите мобилни телефона, които са проверили, са изтрити видеосъобщенията, данните и текстовите съобщения и те не могат да се възстановят. За първи път в съдебната зала беше представен анализ на записите от охранителните камери в селото. Записите са изчистени допълнително със специализиран софтуер. Има една флашка, която не е анализирана и това наложи назначаване на допълнителна експертиза. Предполага се, че на нея са кадрите с побоя над Димитър.
"Надявам се Рангел Бизюрев да проговори. Не на всяко заседание да пуска по лъжичка, а е крайно време да каже истината. Рангеле, ти си с най-тежките обвинения. Надяваме се вече да проговориш, защото това е за нас мъчение. И ти имаш майка и гледа какво правиш със своя живот", обърна се майката на Митко Атанаска Бакалова към единственият обвиняем за убийството.
Сияна, записана в телефона на близнака Валентин като Христо заяви, че във фаталната вечер е закарала Валентин Динков до дома му.
“Познавам го от 5 години, като се запознахме в дискотека по странен начин. Валентин ме беше дръпнал да ме попита дали всичко е наред, защото едно момче ме заплашваше, че ме следи. Действително бях в Цалапица лятото, нямам спомен той ли се обади, писахме си и се разбрахме да се видим, късно вечерта. У тях не сме ходили, с моя приятелка Ивайла отидохме до селото с кола. Седнахме на центъра срещу читалището, аз исках да си ходя, защото стана късно и ме помоли да го метна до тях. Преди сме се виждали, но е идвал до вкъщи. Разбрах за случая по медиите, не съм търсила контакт с него, не сме се чували често. Преди години си спомням, че един приятел дойде със счупен нос, аз го попитах какво става и той каза, че близнаците от Цалапица са го пребили, от там разбрах кои са те, след това се запознах с Валентин, знаех, че има брат", разказа Сияна, цитира Трафикнюз.
Обвиняемият Рангел Бизюрев пак настоя за медицинска помощ, но извън затвора. Той иска да му бъдат извадени зъби, които му създават дискомфорт. Имал проблеми със стомаха. Казали му, че трябва да бъде осъден, за да може оперативно да му премахнат мъдреците.
“След изготвената докладна от доктора, разбирам, че ми е нямало нищо и всичко било окей. Кръв не ми е взимана, преглед не ми е правен, зъбите са ми за операция, докторът добре знае. Трудно ми е, неприятно ми е, искам доктор да каже дали имам гастрит, рак или нещо. Не съм опитно зайче, нищо не ми помага. Трябва да се види какво е. Единият ми зъб е почти разрушен. Трябва да спра да ям ли, за да ми обърнат внимание?!”, жалва се обвиняемият Рангел пред съда.