Продължения решават финала за Купата на България

У нас
21:25 - 01 Юли 2020
1753

ЦСКА и "Локо" (Пд) не си вкараха голове в редовното време на финала за купата, който се играе в момента на стадион "Васил Левски" в София. В същото време част от привържениците, особено тези на столичани демонстрираха пълно пренебрежение към настояванията за социална дистанция.

Вместо по 1000 души в сектор бе разрешено на "Васил Левски" да има по 3000, което общо прави 12 000, но при условие между зрителите да има метър и половина разстояние.

Премиерът Бойко Борисов прати на мача министрите на здравеопазването и спорта Кирил Ананиев и Красен Кралев, които да следят дали мерките се спазват.

Ако властта прецени, че това не е станало, футболните срещи от първенството отново ще бъдат без публика. ЦСКА привидно имаше териториално и игрово предимство, но с критично малко голови положения.

Най-сериозното дойде след удар с глава на капитана Петър Занев и рикошет в гърба на Али Соу, но прекрасната реакция на вратаря на пловдивчани Мартин Луков не позволи промяна в резултата.

След почивката продължи натискът на "червените", но ситуациите за гол бяха малко. Показателно бе, че на софиянци бяха показани пет жълти картона срещу само за играчи на съперника. Редовните 90 минути бяха продължени с цели 8, защото агитката на ЦСКА реши да направи пирошоу, заради което известно време на терена не се виждаше нищо.

ЦСКА - "Локо" (Пд) 0:0 Съдия: Георги Кабаков. Жълти картони: Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Валентин Антов, Али Соу, Петър Занев; Бирсент Карагерен, Анте Аралица.

ЦСКА: Густаво Бусато, Брадли Мазику, Петър Занев, Валентин Антов, Иван Турицов, Рубен Пинто, Кристиян Малинов, Евандро (57-Енрике), Тиаго Родригес (88-Стефано Белтраме), Греъм Кери, Али Соу.

"Локо" (Пд): Мартин Луков, Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Йосип Томашевич, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас (88-Момчил Цветанов), Димитър Илиев, Анте Аралица.