ПСЖ попиля Тулуза за едно полувреме

Принцовете спечелиха с 4:0, но загубиха трима титуляри заради контузии

11:42 - 26 Август 2019
1694

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа впечатляващ домакински успех с 4:0 над Тулуза в двубой от 3-ия кръг на Лига 1. Радостта на шампионите обаче беше помрачена от контузиите на трима от титулярите.

Преждевременно терена напуснаха новото попълнение в защитата Абду Диало в 40-ата минута, както и звездите в атака - Единсон Кавани (14’) и Килиан Мбапе (66’), който е с разтежение на бедрото.

И четирите гола на парижани дойдоха през втората част.

Резултатът откри влезлият на мястото на Кавани Ерик Максим Чупо-Мотинг, който в 50-ата минута се подигра с противниковите защитници преди да прати топката в тяхната мрежа.

Пет минути по-късно Матийо Гонсалвеш от състава на гостите имаше нещастието да си отбележи автогол. В 71-ата стражът им Баптист Рейне отрази дузпа на Анхел Ди Мария, свирена за игра с ръка именно на Гонсалвеш. В 75-ата минута Чупо-Мотинг за втори път в мача се разписа, като го стори с мощен удар отблизо, а в 83-ата при изпълнение на корнер Маркиньос се извиси и с глава оформи крайното 4:0 в своя мач номер 250 за тима.