"Лудогорец" се справи с "Черно море" и продължи с победите

17:21 - 20 Февруари 2022
1537

"Лудогорец" нанесе втора загуба на "Черно море" като домакин от началото на сезона, след като спечели двубоя си 20-тия кръг с 2:1.

Десеткратният първенец вкара и двата си гола преди почивката, което се оказа решаващо. Те паднаха в рамките на шест минути. Първо в 36-ата минута Каули Оливейра вкара с глава след подаване на Кирил Десподов, а в 39-ата Спас Делев стреля, след което Влатко Дробаров отклони топката в мрежата на собствения си тим.

След паузата "Черно море" опита да обърне развоя на мача, но вкара само веднъж. Стори го резервата Юлиус Каспаривичиус в добавеното време на мача.

С победата отборът на Анте Шимунджа събра 48 точки и води със седем пред ЦСКА, който играе по-късно през деня със "Славия".