Равносметка: 18 медала за България от игрите в Минск

Нашите спортисти спечелиха осем отличия повече от преди 4 години в Баку

15:13 - 01 Юли 2019
4341

Вчера Ивет Горанова спечели злато и така сложи победен край на българското участие на европейските игри в Минск. Горанова грабна титлата в олимпийската дисциплина карате кумите 55 кг, като прегази на финала №1 в света Анжелика Терлюга (Украйна).

Така Ивет Горанова осигури 18-ия български медал на Европейските игри в Минск. От тях три са златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е с 8 повече от първото издание на игрите преди 4 години в Баку, когато спечелихме 10 отличия (1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови) и тогава ни отреди 27 място в неофициалното класиране по нации. Единственото златно отличие бе на сестрите Стоеви в бадминтона, които наскоро се отказаха да се състезават за България. Сега в Минск по брой медали сме на 11-о място, а в класирането по нации сме приблизително 15-и малко преди да завършат и последните дисциплини на Европейските игри.

Снимка: bgolympic.org