Реал и Милан с чисти победи в Шампионската лига

Двата гранда взеха домакинствата си в четвъртфиналите

07:20 - 13 Април 2023
2077

Реал (Мадрид) и Милан тръгнаха с победи в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Носителят на трофея Реал надигра с 2:0 на „Стантяго Бернабеу“ Челси, въпреки че имаше някои трудности в началото на срещата.

Все пак Карим Бензема даде аванс на домакините в 22-та минута, а резервата Марко Асенсио удвои преднината на тима си в 74-та.

Гостите играха с човек по-малко от 59-та минута, когато Бен Чилуел бе изгонен с директен червен картон, задържайки откъсващия се сам срещу вратаря Родриго.

Милан победи минимално с 1:0 на „Сан Сиро“ Наполи след единствения гол в срещата на Исмаел Бенасер в 40-та минута.

Гостите бяха без голямата си звезда Виктор Осимен, а за реванша изгубиха и Андре Замбо Ангиса, който получи втори жълт картон в средата на второто полувреме.

Реваншите са след седмица, като победителят от Реал (Мадрид) – Челси ще срещне на полуфиналите Манчестър Сити или Байерн (Мюнхен).

Във вторник „гражданите“ спечелиха у дома с 3:0. Другият полуфинал ще бъде определен от двойките Милан – Наполи и Бенфика – Интер (0:2).