Реал Сосиедад и Севиля на 1/4-финал за Купата на Краля

Баските надиграха Майорка, а андалусийците се справиха с Алавес

11:37 - 18 Януари 2023
1843

Реал Сосиедад победи тима на Майорка с 1:0 като домакин в среща от осминафиналите на футболния турнир за Купата на Краля в Испания и се класира за четвъртфиналите. Единственото попадение бе дело на Роберт Наваро още в петата минута на мача.

Микел Оярсабал завърши нова добра атака за домакините пет минути по-късно, но стреля вляво от вратата на Майорка. В 31-ата минута той прати топката в мрежата на гостите, но голът не бе зачетен заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж - ВАР. Наваро падна в наказателното поле на гостите шест минути по-късно, но сигнал за дузпа от рефера не последва.

Клеман Грение бе неточен при удар към вратата на Реал Сосиедад в 77-ата минута и до още попадения в мача не се стигна.

В друг мач от програмата във вторник, Севиля спечели гостуването си на Алавес с 1:0 и също е четвъртфиналист. Единственото попадение отбеляза Иван Ракитич в 48-ата минута. Тогава Хесус Навас центрира прецизно в наказателното поле на домакините, Ракитич се извиси над защитата и прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата.

Останалите срещи от осминафиналите са днес и утре.