РЕЗИЛ И ГАВРА: Ромите на ГЕРБ спечелиха "Искър", в централата гърмят шампанско

Петко Краев преодоля изоставане от 1000 гласа на балотажа

Политика
22:48 - 22 Юни 2025
4976
РЕЗИЛ И ГАВРА: Ромите на ГЕРБ спечелиха "Искър", в централата гърмят шампанско

Три часа след края на изборния ден ни дума, ни вопъл, ни стон от ЦИК и социолозите за балотажа в столичния район "Искър". Lupa.bg обаче научи от свои източници, че в местния офис на ГЕРБ звучат бурни хора и пристигат кашони с шампанско, тъй като техният кандидат Петко Краев печели вота.

Изборите ще се запомнят с безпрецедентна мобилизация на вот от ромските махали, за което алармираха последователно кметът на София Васил Терзиев, Ивайло Мирчев и Лена Бориславова. От МВР обаче не си мръднаха пръста да спрат манипулациите.

Разбира се, основен принос за успеха на кандидата на ГЕРБ, 33-годишното татуирано адвокатче Петко, има потресаващата избирателна активност в квартала от 10%. По непотвърдени данни резултатът е около 52,5% за Краев срещу 47,5 за Ясен Русев от ПП-ДБ.

По този повод можем да завършим с думите на кмета на община "Оборище" Георги Кузмов:

Дружба” (район “Искър”), заслужавате си избора.
Добре дошли отново в света на Герб.

Както казват в спортния тотализатор - честито на печелившите!