Роджър Федерер спечели турнира в Мадрид, стигна 1200 победи

19:53 - 09 Май 2019
2300

Роджър Федерер стана вторият тенисист в Оупън ерата след Джими Конърс, който достига 1200 победи. Това стана факт в третия кръг на турнира "Мастърс" в Мадрид, след като Федерер спечели с 6:0, 4:6, 7:6(3) срещу французина Гаел Монфис, пише БТА.

"Маестрото" достигна много трудно до победата, като трябваше да отрази два мачбола на свой сервис в предпоследния гейм. В тайбрека обаче швейцарецът нямаше затруднения и след като поведе с 6:1 точки, успя да затвори срещата след точно 2 часа и 1 минута игра.

В четвъртфиналите швейцарецът ще играе с австриеца Доминик Тийм, който по-рано днес победи с 6:4, 7:5 италианеца Фабио Фонини. За четвъртфиналите се класира и другият швейцарец - Стан Вавринка, който спечели с 6:3, 7:6(3) срещу японеца Кей Нишикори.

За място на полуфиналите Вавринка ще игра с победителя от мача между Рафаел Надал (Испания) и Франсис Тиафо (САЩ).