Рома с неочаквана издънка в Генуа, Каляри вече е в Топ 5

Вълците завършиха в намален състав, тъй като в 86-ата минута Джъстин Клуйверт си изкара втори жълт

18:58 - 20 Октомври 2019
1685

Сампдория и Рома завършиха наравно 0:0 на “Луиджи Ферарис” в двубой от 8-ия кръг на Серия “А”. И двата отбора не успяха да сътворят достатъчно добри възможности за гол и затова трябваше да се примирят с ремито.
Вълците дори завършиха в намален състав, тъй като в 86-ата минута Джъстин Клуйверт си изкара втори жълт и съответно червен картон.

Още през първото полувреме пък “джалоросите” извършиха две принудителни смени след контузии на Браян Кристанте в 8-ата минута и Никола Калинич в 45-ата. Това беше дебют за рожденика Клаудио Раниери начело на “моряците”, след като през тази пролет той водеше именно римляните.

Така Рома е на 6-ото място в класирането с 13 точки, докато Сампдория е на дъното с едва 4 пункта от 8 мача.

Каляри продължава с впечатляващите си изяви през сезона, записвайки домакинска победа с 2:0 над СПАЛ.

Резултатът откри Раджа Наинголан в 9-ата минута с изключително прецизен далечен удар, завършил в горния ъгъл на вратата. Другият гол за сардинците в мача отбеляза Паоло Фараго в 67-ата минута.

Така Каляри се изкачи на 5-ата позиция в класирането, събирайки 14 точки в своя актив. СПАЛ пък записа шеста шампионатна загуба за кампанията, което му отрежда 18-ото място с едва 6 пункта.