Руски хакери ударили Държавния департамент на САЩ

Това съобщи американското издание "Вашингтон пост"

Свят
13:23 - 15 Декември 2020
1234
Руски хакери ударили Държавния департамент на САЩ

Държавният департамент на САЩ и Националните институти по здравеопазване попълниха списъка на американските държавни институции, пострадали от масирана хакерска атака.

Това съобщи американското издание "Вашингтон пост", като вестникът твърди, че кибератаката е резултат от "шпионска операция на Русия", продължила няколко месеца.

Изданието се позовава на неназовани официални лица и на "други осведомени източници", които са заявили, че списъкът на американските ведомства, пострадали от хакерите, "се очаква да нараства". Освен това се отбелязва, че той може да бъде попълнен от "множество частни компании".

Държавният департамент е отказал да коментира информация за хакерството, пише вестникът. „Вашингтон пост” също не успя да получи коментар от Националния здравен институт.