С дузпа в последните секунди Гранада детронира Валенсия

С два гола на бившия си футболист Роберто Солдадо прилепите сдадоха Купата на краля в Испания

11:42 - 05 Февруари 2020
1343

Гранада детронира носителя на Купата на Краля в Испания - Валенсия, след като се наложи с 2:1 у дома. В герой за победителите се превърна бившият нападател на прилепите Роберто Солдадо. Ветеранът вкара и двата гола за своя отбор. За Валенсия точен бе Родриго.

Домакините се класират за първи път на полуфинал в надпреварата от 1969 година.

Гранада откри резултата още в 3-ата минута. Тогава домакините организираха бърза контраатака. Солдадо напредна с топката от централната линия и с удар от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

Пет минути преди края на първата част Валенсия изравни. Франсес Коклен с меко центриране намери Родриго на далечната греда и нападателят насочи топката във вратата за 1:1. Двубоят отиваше към продължения, когато в четвъртата минута на добавеното време Гранада получи дузпа.

Жауме Коста игра с ръка след центриране от корнер. Зад топката застана Солдадо, който прати своя тим в полуфиналите на турнира.