С красиви голове Ман Юнайтед срази Евертън

Червените дяволи се изкачиха на шеста позиция след класика - 3:0

11:17 - 27 Ноември 2023
1774

Манчестър Юнайтед спечели с 3:0 гостуването си на Евертън и записа пета победа в последните си шест мача във Висшата лига.

Най-красивият момент от мача дойде още в третата минута, когато Алехандро Гарначо отбеляза фантастично попадение със задна ножица. Маркъс Рашфорд се разписа от дузпа след почивката, а Антони Марсиал подпечата победата на "червените дяволи" в 75-ата минута.

Отборът на Ерик тен Хаг се изкачи до шеста позиция в класирането и изостава само на шест точки от лидера Арсенал. Наставникът на Ман Юнайтед имаше доста поводи за радост. Той пусна юношата на клуба Коби Майно, който за първи път бе титуляр в мач от Висшата лига. 18-годишният халф се представи на много високо ниво.

Маркъс Рашфорд отбеляза втория си гол от началото на сезона, след като Бруно Фернандеш му отстъпи възможността да изпълни дузпата. За Марсиал пък това бе първо попадение в първенството за този сезон.