Съдят трима за трафик на бежанци

Новини
14:11 - 02 Април 2021
3868
Съдят трима за трафик на бежанци

Районната прокуратура в Елин Пелин разследва трафик на бежанци.

На 29.03.2021 г., в района на с. Нови хан, община Елин Пелин, група граждани от Афганистан и Пакистан били подпомогнати за незаконно преминаване през страната. За целта извършителите на деянието – А.В., С.К. и Х.К., осигурили на чужденците транспорт и превоз, като по този начин искали да набавят за себе си имотна облага. Сред мигрантите били и 7 деца, ненавършили 16-годишна възраст.

А.В., С.К. и Х.К. са били привлечени в качеството на обвиняеми и задържани за срок до 72 часа. Предстои произнасянето на съда по искането на Районна прокуратура – Елин Пелин за налагане на мерки за неотклонение „задържане под стража“ спрямо тримата.

Установен е подбудителят за извършване на престъплението – Т.М., който е обявен за общодържавно издирване. Разследването продължава.