Само в Lupa.bg: След гонка ли джигитът с Форда се заби в дърво на „Ботевградско”?
Колата ковчег се е движила с не повече от 120 км/ч, категоричен е автоекспертът Христо Радков

Шофьорът с разполовения на две "Форд Мустанг Шелби" на "Ботевградско шосе" в София не е карал с 218 км/ ч, както твърдят някои експерти. Вдигнал е между 100 и 120 км/ч. Не е имал и сликове за Формула 1. От разпространите кадри се вижда, че гумите му са износени. Това обясни пред Lupa.bg Христо Радков, председател на "Българско обединение на шофьорите".
Христо Радков
Той разказа точно какво се е случило. "Шофьорът се престроява от втора в трета лента и тогава губи контрол на задната ос. Поднасянето на тази ос е заради шахта или неравност на пътя", предположи Радков. Той допусна, че преди шофьорът да загине, се е състезавал с друг шофьор. Но дори и тогава не е вдигнал 218 км/ч.
По думите му на технически преглед не се замерва мощността. Така че това не е пропуск на фирмата, която го е извършила. "Форд Мустанг Шелби" е моделът с най-много екстри, като например с най-голям мотор и пр. Допускам, че колата преди внасянето й от САЩ е била удряна. Шасито й е малко по-крехко. Шофьорът нямаше да загине, ако се беше врязал челно в дървото. Страничният удар го е убил", смята Христо Радков.
Кадри от катастрофата на "Ботевградско шосе" бяха разпространени в социалните мрежи вчера. На видеото се вижда, че автомобилът буквално е разцепен на две от удара. Сигнал за инцидента е подаден около 9.30 ч. в понеделник.
Вижте видеото, на което се вижда, че откачалникът преследва друга кола: