Столичани удариха втородивизионния Струмска слава с 2:0 в Радомир

У нас
18:13 - 04 Април 2019
1477

Септември постигна очаквана победа 2:0 над втородивизионния Струмска слава на стадиона в Радомир и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България. Головете за столичани вкараха Иван Тилев и Георги Русев.

Двубоят остана без телевизионно излъчване, но зрителите извън Радомир не са пропуснали нещо сензационно.

Кореспондентът на Дарик радио Ралица Караджова заяви лаконично към края на полувремето: „Безобразен мач, безобразен терен”.

По всичко изглежда, че разораната трева не е попречила на фаворита да стигне до успеха. Радомирци обаче се държаха смело почти до почивката. В 38-ата минута гол на Алвеш от гостите не бе зачетен заради засада. В 44-ата обаче радомирци все пак рухнаха – Зюмбулев игра с ръка и реферът Владимир Вълков отсъди дузпа, която Иван Тилев реализира за 1:0.

След почивката домакините се хвърлиха в атака и на няколко пъти получиха възможност да изравнят. Най-близо до това бе белгиецът Кос, който стреля от фаул в 70-ата минута, но Галев изби топката. Така се стигна до 85-ата минута, в която Септември си подпечата мястото в следващата фаза с втори гол след точен удар на Георги Русев.

Така вече са ясни три от общо четирите полуфиналисти в битката за трофея. Досега се класираха Локомотив Пд, ЦСКА и Септември, а последният ще бъде победителя от мача Ботев Пд – Черно море, който започва в 18,30 часа. Жребият за полуфиналите ще бъде изтеглен веднага след двубоя в Коматево пряко в ефира на Диема спорт.

Струмска слава - Септември 0:1

0:1 Иван Тилев 44 - д.
0:2 Георги Русев 85

Струмска слава: 12. Петков, 2. Б. Николов, 5. Костов, 3. Н. Николов, 23. Танев, 8. Зюмбулев, 7. Тасев, 16. Калдерон, 17. Кирев, 88. Попов, 77. Паскалев

Септември: 1. Галев, 6. Бенга, 23. Дюлгеров, 8. Галчев, 19. Глишик, 13. Здр. Димитров, 11. Тилев, 25. Стоянов, 9. Ил. Димитров, 24. Суад Сахити, 26. Алвеш

Стадион: Градски, Радомир
Съдия: Владимир Вълков