Севиля диша във врата на Реал

11:18 - 12 Февруари 2022
1515

Севиля доближи Реал Мадрид на 3 точки, след като победи Елче с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион. Попаденията за андалусийците реализираха Папу Гомес и Рафа Мир през втората част на двубоя.

След успеха си Севиля събра 50 точки и продължава да е на второ място във временното класиране в Ла Лига. Лидер е Реал Мадрид с 53, но и мач по-малко. Елче от своя страна са 14-ти с 26.

Елче можеше да поведе още в 7-ата минута, но ударът на Гуидо Карийо мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. Севиля отговори с изстрел на Иван Ракитич от границата на пеналка, който обаче бе отразен от Едгар Бадиа.

В 70-ата минута Севиля поведе. Папу Гомес получи отлично подаване в пеналта и с мощен удар матира Бадиа за 1:0. Само шест минути по-късно андалусийците реализираха второ попадение. Рафа Мир се възползва от центриране на Антони Марсиал в наказателното поле и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата.

До края на срещата двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.