Севиля превзе Билбао в добавеното време

Важни победи за Валенсия и Виляреал

08:18 - 28 Април 2023
1525

Севиля прибави нови ценни точки към актива си след успех в гостуването си на тима на Атлетик Билбао в среща от 31-ия кръг на испанската Ла Лига. Единственото попадение в мача падна след точно реализирана дузпа от Лукас Окампос (90' + 2').

Виляреал победи гостуващия Еспаньол с 4:2. Хавиер Пуадо откри резултата за гостите в края на първото полувреме, а Етиен Капуе в 53-ата и Даниел Парехо в 63-ата направиха обрат за "жълтите".

Парехо изпълни дузпа за домакините, пропусна, но при добавката не сгреши за 2:1. Хоселу изравни за Еспаньол в 73-ата, но Виляреал стигна до успеха с голове на Николас Джаксън в 80-ата и Етиен Капуе в третата минута на добавеното време на двубоя.

Гостите останаха с 10 души в последните секунди, след като Експосито получи червен картон.

Валенсия постигна успех над Валядолид с 2:1 и направи важна крачка към запазване на мястото си в елита.

Кайл Ларин даде преднина на гостите в 6-ата минута, но домакините стигнаха пълен обрат през вторите 45 минути с голове на Муктар Диакаби в 60-ата и на Хави Гуера в 93-ата минута.