Шампионът Милан аут от Купата на Италия

Росонерите претърпяха домакинска загуба от Торино

11:35 - 12 Януари 2023
1149

Шампионът Милан загуби с 0:1 срещу Торино след продължение и отпадна от турнира за Купата на Италия по футбол, въпреки че "червено-черните" играха над един час с човек повече.

Торино ще се изправи срещу Сампдория или Фиорентина на четвъртфиналите.

Милан и Торино не успяха да си вкарат гол в редовното време, а шансовете на гостите да измъкнат положителен резултат на "Джузепе Меаца" спаднаха значително в 70-та минута, когато Кофи Джиджи получи втори жълт картон. "Биковете" обаче стигнаха до продължения и вкараха шест минути преди дузпите, когато Брайън Байейе центрира за Ндари Адопо и той завърши контрата с точен удар за крайното 1:0.

В основата на победата бе вратарят Ваня Милинкович-Савич, който спаси редица положения на Милан. Шарл Де Кетеларе пък удари греда за домакините през първото полувреме.