Симона Халеп на 1/2-финал, среща Рибакина на "Уимбълдън"

Топ
17:44 - 06 Юли 2022
2182

Шампионката от "Уимбълдън" през 2019 г. Симона Халеп (Румъния) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 16 Халеп надделя над 20-ата в схемата Аманда Анисимова (САЩ) с 6:2, 6:4 за 63 минути и продължава без загубен сет в турнира.

Румънката, която е бивша водачка в световната ранглиста, повеждаше с по 5:1 гейма и в двата сета по пътя си към успеха. Халеп допусна само 6 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на съперничката си, което се оказа решаващо.

"Чудесно е, че отново съм на полуфиналите. Костваше ми много. Играх срещу трудна съперничка. В края тя удряше много силно, рискуваше и в един момент наистина не знаех какво да правя. Трябваше да разчитам на бързината на краката ми, да остана стабилна.

В последния гейм при 0:40 имах нужда от сервиса си, не само от първия, но и от втория. Нещата се получиха. Мисля, че тази година играя по-добре в сравнение с 2019-а, когато спечелих титлата", коментира 30-годишната румънката, която записа 12-а поредна победа на "Уимбълдън", след като през 2020 година надпреварата не се състоя заради пандемията от коронавирус, а през миналия сезон тя не участва заради травма.

На 1/2-финалите Халеп излиза срещу Елена Рибакина (Казахстан). Световната №17 пласира 15 аса при победата си над австралийката Айла Томлянович с 4:6, 6:2, 6:3 за 111 минути.

За 23-годишната Рибакина, която е четвъртфиналистка от "Ролан Гарос" през миналия сезон, това е най-доброто класиране в турнирите от Големия шлем.