Пореден рекорд за Ерлинг Холанд

Футбол
18:44 - 02 Октомври 2022
1614

Манчестър сити спечели градското дерби с Манчестър юнайтед с 6:3 във впечатляващ мач. Зрителите на стадион "Етихад" станаха свидетели на девет гола и тотална доминация на "гражданите", които още до почивката водеха с 4:0.

Тимът на Пеп Гуардиола продължава бъде без загуба от началото на сезона, като е с шест победи и две равенства.

Ерлинг Холанд и Фил Фоудън реализираха по три гола в мача. Английският национал беше точен в осмата, 44-ата и 73-ата минута, докато Холанд вкара в 34-ата, 37-ата и 64-ата. Головете за Юнайтед бяха дело на Антъни, който се разписа в 56-ата, както и два на Антони Марсиал (84' и 90+1').

С успеха Сити остава на втората позиция, на точка зад лидера "Арсенал". "Юнайтед" е с четири победи и три загуби, като заема шестата позиция с 12 точки.

Преди този мач футболист на Сити нямаше хеттрик срещу "Юнайтед" от 1970 г. Холанд вече има 14 гола от началото на сезона и е първият в историята с три поредни домакинства с хеттрик в английската елитна дивизия.