Скандалният Кирьос с още една крачка към сблъсък с Надал

Трудни победи за ветераните Давид Гофен и Фернандо Вердаско

15:18 - 23 Януари 2020
1716

Ник Кирьос зарадва домакинската публика на Аустрелиън Оупън с победа в четири сета срещу френския ветеран Жил Симон. Поставеният под №23 австралиец надигра във втория кръг Симон с 6:2, 6:4, 4:6, 7:5.

Кирьос прекърши противника си за 2 часа и 49 минути, като заби 28 аса - с 20 повече от французина. Австралиецът допусна 40 непредизвикани грешки, но направи и цели 67 уинъра.

Поставеният под №11 Давид Гофен имаше тежък мач срещу французина Пиер-Юг Ербер, но белгиецът все пак спечели с 6:1, 6:4, 4:6, 1:6, 6:3. Гофен е следващият съперник на руснака Андрей Рубльов.

Напред продължава и испанският ветеран Фернандо Вердаско. 36-годишният левичар сътвори обрат срещу Николоз Басилашвили. Вердаско губеше със сет и 1:3 във втория, но в крайна сметка надви поставения под №26 грузинец с 4:6, 7:6 (5), 6:4, 6:4.