Славия отново напляска Левски на Герена

"Белите" постигнаха втора поредна победа на стадион „Георги Аспарухов”

19:59 - 04 Юли 2020
3816

Славия постигна втора поредна победа срещу Левски на стадион „Георги Аспарухов”, след като надигра „сините” отново с 2:1.

Този път „белите” трябваше да правят пълен отбрат, а отново  Ивайло Димитров се разписа във вратата на Левски, другото попадение бе дело на младата звезда на отбора Филип Кръстев.

Мачът започна по-добре за домакините, които успяха да открият резултата  в 16-та минута, когато Станислав Иванов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в мрежата.

Последваха силни минути за Славия, но Георги Георгиев спаси Левски от гол.

През втората част Мазурек можеше да вкара нов гол за „сините”, но ударът му от фаул бе спасен. Така се стигна до 65-та минута, когато резервата Ивайло Димитров с глава след корнер изравни резултата. Славия продължи да играе по-силно и Филип Кръстев донесе трите точки на тима си след хубава атака и техничен удар покрай Георгиев.

С победата на Славия борбата за второто място става още по-жестока. Левски има 56 точки на второто място, ЦСКА има 52, Локомотив Пловдив е с 50, а Славия има 49, уточнява Канал 3.