След 6 години: Григор Димитров отново е в трети кръг на "Уимбълдън"

11:57 - 07 Юли 2023
1124

Единственият българин в тенис елита Григор Димитров преодоля втория кръг на “Уимбълдън” за първи път от шест години насам (за пети път в кариерата) и продължава успешната си кампания на тревни кортове.

Гришо се справи в три сета с един от неудобните си съперници Иля Ивашка с 6:3, 6:4, 6:4 за 2 часа и 11 минути игра, с което изравни резултата от победи помежду им на 2:2.

Димитров трябваше да преодолее трудно начало, при което допусна ранен пробив и изоставане с 0:2. но впоследствие осъществи брейк в 12-минутен сервис-гейм на противника. Той довърши първия сет в своя полза, а до края на втория поддържаше 100-процентова успеваемост на първи сервис, с което надделя.

В третата част подавачите доминираха до 3:3, когато изведнъж Гришо “подуши кръв” и се възползва с брейк на нула, само за да загуби моментално сервис-гейма си обратно. При 4:4 обаче нашият топ тенисист се постара да си върне предимството от пробиви и да затвори мача на свой начален удар, макар чак при мачбол номер седем.

Следващият противник на Григор ще е Франсис Тиафо - шампиона от Щутгарт преди три седмици.